Téma: Eric Muldoom

Aldyr

Hozzászólás: Eric Muldoom

Üdv!

Az életrajzom picit elavult, ezért pár ponton módosítottam és átküldtem Palinak. Gondolom rövidesen lecseréli...

Tegnap néztem meg Ralph Baksi és Frank Frazetta Tűz és jég c. filmjét, ami minden idők 100 legjobb animációs alkotása között van; 1983-as, kis fáziskésés, tudom. smile
Klasszikus hard fantasy, amiben minden a helyén van.

http://rpgames.web4.hu/cikk/tuz-es-jeg- … a-19282010
http://www.imdb.com/title/tt0085542/

Igen, tervben van, Robert Rodriguez rendezi...
Felemásak vele kapcsolatban az érzéseim: a Machete nálam léc alatt végzett, bár ha nem veszem túl komolyan, akkor szódával még elmegy kategória.
A Desperado anno ütött nálam, azóta viszont - a Sin Cityt leszámítva - besokalltam; nekem nem jön be a stílusa. Ha már fantasy és 2010, akkor jobban örültem volna egy Michael J. Bassett-nek.
Bár Baksi közreműködése még emelhet a színvonalon.

Amúgy a Tűz és Jég nálam a korai Kullgan-sztorik hangulatát hozta (mixelve Conannal), szóval ihletettséget érzek a Wolfenburg összehozására.:)
De előbb más van soron; adósságokat törlesztek - még jó, hogy élvezem.:)

Utoljára Aldyr szerkesztette (2010.12.07. 10:01:26)

Szia Aldyr,

Most olvastam a Rekviem antológiában (2000 szep) szereplő "Hollók" című novelládat. Nagyon tetszett, Robert E. Howard "Worms of the Earth" című novellájára emlékeztetett. A novella végén a Csontlovagként ismert Asragard lovagjai háborúba indulnak, de további sorsuk tudomásom szerint ismeretlen. Róluk mintáztad meg a Codric regényben (2001 feb) szereplő Laraxiort, és Sárkánylovagjait?
Úgy tűnik, az előbbi novella is kapcsolódik Ammerúnia világához (talán innét idézte meg Yvorl ezt a lovagrendet), a Vérhold említése is talán azt sugallja.
Tervezel valamilyen folytatást ezekhez a művekhez Worluk világán?

Esetleg a tervezett Fagyföld 3 kötetben? Korábban említetted, hogy most az év végén ezzel foglalkozol.
Ennek keretein belül talán a Codric kronológiát is rendbe lehetne tenni. Korábban már említettem, hogy a Dúvadak (amit fiatalkori sztorinak szántál), a benne szereplő évszám (a Jégnász konstelláció éve) miatt nem történhet a Codric regény, sőt talán még a kondori Aranyvárosos sztori előtt sem.  De végül is a Codric regény miért is ne történhetne a mostani Jégnász konstelláció után?

Szia elegos!

Örülök, hogy tetszett a novella, az meg, hogy a Föld férgeit idézte, hab a tortán... Egyik nagy kedvencem az a Howard-sztori. smile

>Róluk mintáztad meg a Codric regényben (2001 feb) szereplő Laraxiort, és Sárkánylovagjait?

Előfordulhat, hogy az ihletet innét merítettem; esküdni nem mernék rá.
Az idő tájt szándékom volt, hogy kapcsolódási pontokat találjak Ammerúnia és Worluk között, István engedélyével. Hogy ez miként sikerült, nehéz megítélni. Való igaz, a Codric éppannyira lehetne ammeres regény, mint amennyire "Káoszos". Ammerúnián a Tűzföldek megfelelője pl. a Csontpuszta...
Vagy: a Káosz RPG világleírásában a worlukon élő elfeket Asslantassról telepítették be a quetterek.

>Tervezel valamilyen folytatást ezekhez a művekhez Worluk világán?

Mindenképpen tervezem Laraxior történetfonalának felvételét. Sőt bevallom, nagyon gondolkozom, hogy beépítem őt a Fagyföld 3 sztorimba...

A Vérholdas vámpír hölgy már egy másik cselekménysort indíthat el; épp ideje lenne őt is aktivizálnom, hiszen a vámpírok eljövetele kedvező terepet szolgáltat. A Zsoldos és tolvaj történéseibe tervezem őt beleszőni.

>Ennek keretein belül talán a Codric kronológiát is rendbe lehetne tenni... De végül is a Codric regény miért is ne történhetne a mostani Jégnász konstelláció után?

Igen, akad itt pár dolog, amit szükséges rendbe szednem... Újra fogom olvasni a Codric sztorikat (a héten elkezdtem egyébiránt), ez segítségemre lesz az azonosulásban, és talán a kronológia "helyes" sorrendjét illetően is tisztul a kép...
A jövőt illetően: a Fagyföld 1-2 átolvasását követően körvonalazódott bennem, milyen irányba vigyem Codricot. Istvánnal már egyeztettem is pár kérdésben, de az érdemi munkának csak most tudok nekilátni...

leslieke: ha túl vagy rajta, majd oszd meg velem a benyomásaidat.:)

Boldog karácsonyt Aldyr!
Remélem jövőre februárban kijön a Sötételf.  big_smile

Köszönöm szépen! Neked is áldott, boldog Ünnepeket!:)

Én is bízom benne! Amint lesz infóm, itt jelzem elsőként.

BÚÉK!!

Derűs, sikeres Újévet kívánok Mindenkinek!:)

Utoljára Aldyr szerkesztette (2011.01.01. 00:46:43)

BUÉK neked Aldyr.Remélem másnak megy a józanodás mert nekem nem smile .

De azért ugy otthon próbálsz józanodni, nem a detoxiban?   big_smile

Jelentem jó vok és otthon is smile .De ne offoljunk az a topic nem rólam szól.

smile

Józanodáshoz erősen javallott: "szódabikarbóna". Nálam bevált. Persze ez réges-rég volt. Komolyan. big_smile

Legközelebb kipróbálom smile .Nekem legjobban a maradj spicces éjszakáig módszert vált be leginkább.

A Sötételf mikor jön? smile

smile

Nem tudom.
Ha a kiadó 2009-2010-es gyakorlatát nézem, akkor 8-16 db Delta Vision kiadvány előzi meg az elsőként megjelenő Cherubion-kötetet...
Lehet számolni: vsz ez vagy április, vagy július. Vagy a kettő között valahol.

Sajnálatos dolog, bár már hozzá kellett volna szoknom, hogy ez a gyakorlat a Deltánál.

nem akartam dramatizálni a helyzetet, pusztán ezek voltak a tények az előző két évből. idén akár alakulhat jobban a helyzet.:)

Mi a helyzet a Sötételffel? Van már konkrét megjelenési dátum? Mikor kerül nyomdába a könyv?

A Fagyföld 3 Codric sztorijával hogy állsz? Mikor jelenhet meg?

Ez a Fagyföld 3 Codric sztori engem is érdekelne.

Eric Muldoom interjú (Lidércfény, 2011 augusztus)
http://www.szentesinfo.hu/lidercfeny/pa … 201108.pdf

Idén lesz Fantasztikus nap decemberben a budapesti Sárkánytűzben?

Idén valószínűleg nem lesz... Más megoldáson gondolkodom, az még összejöhet!

Plusz előkészületben:

http://www.cherubion.hu/termek/mytheronbol_szeretettel/

Érdekesnek tűnik, én mindenképpen kíváncsian várom. Esetleg egy tartalomjegyzéket érdemes lenne feltenni a kötet adatlapjára.

Viszont azért az újrafelhasznált borító igen erős ellenérzetet vált ki belőlem.

Dominik írta:

Érdekesnek tűnik, én mindenképpen kíváncsian várom. Esetleg egy tartalomjegyzéket érdemes lenne feltenni a kötet adatlapjára.

Viszont azért az újrafelhasznált borító igen erős ellenérzetet vált ki belőlem.

Egyetértek a borítóval kapcsolatban. Már a Káosz újrakiadásoknál is húztam a szám, újabbaknak jobban örültem volna, de végül is ott érthető ill. elfogadható a dolog. Itt viszont egy tök más világra íródott könyv borítóját egy az egyben átemelni...  hmm

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Eredetileg hol szerepelt ez a borító?