Hozzászólás: Sötételf - Vérkövek

Ok, szívesen veszek véleményeket róla, tőled is, másoktól is.:)

Ha olvastátok, bejelölnétek/véleményeznétek?

http://moly.hu/konyvek/eric-muldoom-sze … f-verkovek

Aldyr: a lájkolós nyereményjáték eredményhirdetése mikorra várható?

Aldyr írta:

Köszönjük a dicséretet, jó érzés olvasni!!:)

Hosszabb terjedelemben gondolkodunk, én szeretném elérni a 900-1 millió körüli leütést.

Tényleg, a fantasycentrumos cikk hozott valami plusz infót a tartományhoz?

Abszolút, imádom az ilyen leírásokat, jobban bele lehet élni magad a történetekbe, szerintem nagyon hasznosak ezek a plusz információk, hangulatilag is sokkal többet adnak hozzá a könyvhöz  smile
Én szívesen olvasnék még ilyeneket.

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Adiz: ma este sorsolunk!:)

Bachstein: köszönöm az észrevételt!! Elég sokan megnézték (letöltések alapján), de visszajelzés egyelőre egyedül tőled érkezett.

Kikerült egy kritika a kötetről a Fiction Kult alá:

http://fictionkult.hu/cikk/sotetelf-verkovek-878

Aldyr írta:

Adiz: ma este sorsolunk!:)

Bachstein: köszönöm az észrevételt!! Elég sokan megnézték (letöltések alapján), de visszajelzés egyelőre egyedül tőled érkezett.

Kikerült egy kritika a kötetről a Fiction Kult alá:

http://fictionkult.hu/cikk/sotetelf-verkovek-878

Nekem is szándékomban áll majd egy összefoglaló kritika írása, csak most félbemaradt a kötet olvasása, de ha vége a vizsgaidőszaknak és a tankönyvnek helyett újra elővehetem a Sötételfet, és ha végeztem vele, akkor jön az értékelés.  smile

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Ja, én is elolvastam, érdekesen találtam, bár ma már nem tartom olyan fontosnak, hogy mennyire ismerem a világot, ahol a történetek játszódnak, ez lehet a korral jár? smile

Azért a második kötetet szívesen fogadom majd, ez a lényeg, nemde? wink

Life is too short for non-quality things.

Bachstein: kíváncsian várom a kritikádat! És eredményes vizsgákat addig is!:)

Fezmin: a történet mindig elsőbbséget élvez nálam is. A korral jár?:))
És utóbbi mondatodra természetesen határozott "igen" a válaszom. smile

A sorsolással mi újság?

smile

Nyereményjáték!! A jelölések és beérkezett levelek alapján íme az eredmények:

2 db dedikált Sötételf - Vérkövek kötet

Nyertesek:
Krasznai Zoltán
Körtvélyes Ákos

1 db dedikált Sötét Angyalok kötet kiegészítve színes HQ Ammerúnia-térképpel
Gergály Gábor

3 db HQ poszter (A2 méret) a Sötételf borítófestményből, amely Pozsgay Gyula Galaktika-díjas művész alkotása.
Králik Dávid
Süle Vilmos
Lécz Ildikó

A nyerteseknek szívből gratulálunk, és kérjük, vegyétek fel velünk a kapcsolatot, hogy küldhessük a nyereményeket!!

Címünk: ammerunia@gmail.com

Köszönöm szépen a posztert!! big_smile Amint megérkezik ki is fogom tenni big_smile

Ezek szerint te vagy Ildikó. smile Gratulálok neked is és mindenkinek! Remélem, lesznek még hasonló játékok.

zooliii írta:

Ezek szerint te vagy Ildikó. smile

Valóban, bár asszem nem volt nehéz kitalálni big_smile Viszonylag kevés errefelé a lány big_smile
Mindenképpen pártolom a további játékok ötletet smile Posztert mindenkinek! big_smile

Nagyon örülök a nyereménynek, a három lehetséges nyeremény közül ez tetszett a legjobban smile

Jah, és várom már nagyon a következő Ammerúniás könyvet smile

Utoljára Melani szerkesztette (2011.06.22. 20:04:06)

Aldyr, a Káoszos projektjeid hogy állnak?
Fagyföld 3 és a Dúvadak 2 érdekelne.

Kedves Melani!

Kérlek küldj nekem az ammerunia@gmail.com címre egy postai címet hozzád, mert vagy elkevertem a leveled, vagy nem érkezett meg. Köszönöm!:)

Darth: ami van energiám (értem alatta a szabadidőt) írásra, az édeskevés, úgyhogy jelenleg fagyasztóládában pihennek... A Fagyföld 3. kötet kapcsán ugyan kezdeményeztem egy diskurzust még hónapokkal ezelőtt a többi potenciális résztvevővel, de John Caldwell és Tim Morgan kivételével a többiek belátható időn belül nem tudnak/kívánnak foglalkozni a projekttel. Emiatt elment nekem is a kedvem, meg amúgy is elég nehézkes lenne úgy megterveznem a sztorimat, hogy nem látom át a többi író tervét, de főként a "világpolitikában" várható irányokat. Egy lehetőség persze adja magát: írok egy önálló Codric sztorit, és benne elegánsan kihagyom/törlöm a trónutódlás kérdését. Mondjuk úgy, hogy Codric nem vállal szerepet ez ügyben. Megtehetném, Istvánnal beszéltem erről, de bevallom, nekem más terveim lennének.

No, mindenesetre nem akarom másokra hárítani a felelősséget: ha már kész lenne egy fagyföldes Codric-sztori, előfordulna, hogy többen nekidurálnák magukat és írnának a kötethez. De lássuk be, ez így eléggé kérdőjeles, mármint, lesz-e belőle valami. Ezért inkább a Sötételf 2-őn dolgozom, ami a kiadónál zöld utat kapott, és emiatt egyedül a műhelyen múlik, mikor jelenik meg. Emellett szól az is, hogy az ammeres műhely tervezhető, az írókkal van egy klassz kis közösségünk, és tudunk (nagyjából) határidőre dolgozni.

A Dúvadak 2...
A minap volt nálam pár órára Allen Newman barátom, mert Kaposvárott részt vett a családjával egy esküvőn, és beugrott hozzám. Beszélgettünk több témáról, de a Dúvadakról éppcsakhogy. Megzsaroltam: ha ír egy rövid ammeres sztorit a pallosos lovagrendhez, akkor nekilátok a regénynek. De be kellett lássam, ez a fajta alku nála nem működik.:)
Biztosan lesz Dúvadak 2., szerintem egy közös trilógia 2. darabjaként. Valamikor...

Utoljára Aldyr szerkesztette (2011.06.24. 15:52:52)

@Aldyr: Küldtem levelet, remélem nem keveredik el smile

Aldyr írta:

Ezért inkább a Sötételf 2-őn dolgozom, ami a kiadónál zöld utat kapott, és emiatt egyedül a műhelyen múlik, mikor jelenik meg.

Ez igazán jó hír, várom már nagyon smile

Semmi baj, majd jönnek a Codric sztorik is.

A Sötételf 2-őt már jobban várom, mint az elsőt. smile Sok sikert hozzá.

Köszönjük, és igyekszünk!:)

Sötételf - Vérkövek kritika, Lidércfény
http://v2.lidercfeny.hu/alkotas_megjele … ikk_id=863

http://karcolat.hu/cikkek/kritika/itele … f_verkovek
Ítéletnap: Sötételf Vérkövek (kritika, Karcolat)

Hoppá, egy újabb kritika:

http://lfg.hu/44181/ismerteto/sotetelf-verkovek/

smile

Én is rajta vagyok a kritikán, amit ígértem, csak kicsit rendezni akarom a gondolataimat előtte, ami ilyen melegben nehezen megy  sad
Hol van még az a csodás tél, ahh...

- Aleister Crowley

leslieke:
"A kritika írójának 10/10 és 10/9-es listájára is kíváncsi lennék.  big_smile"
na igen... smile

A pontozási rendszer használatát amúgy én javasoltam, mert ha minden jól megy, 4-5 másik kritikus is használni fogja. Aztán meglátom, mit dob ki a summázat. Eddig két kritikus pontozott már eszerint (FKult és LFG), és hát elég jelentősek az eltérések...

Bachstein: jön a hűvösebb idő, úgyhogy: érdeklődve várjuk!! smile

Pontozni én is imádok, bár nyilvánvaló h óriási különbségek lehetnek több ember pontszámai közt.

Sötételf – Vérkövek (Kritika)

"Ha azt gondolod, képes vagy rá vagy ha azt, hogy nem, mindenképp igazad van." /Ford/

Külcsín:
Nos a borító nagyon szép és igényes, a fekete színek miatt pedig értelemszerűen kellőképp darkos benyomást kelt. A borítón lévő figura nagyon mutatós de elnézve a borítót sajnáltam hogy az arca nem látszik eléggé... ám ekkor megfordítottam a kötetet és máris belehajolt a pofimba smile Nagyonjól néz ki és jó ötlet volt így kisit közelebb hozni, mondhatni a kép szinte kívánta ezt a megoldást.

Eric Muldoom - Vérkövek

Jó kis bevezető történet. Az ilyen rövid sztoriknak nagyon fontos hogy valahol üssenek hangulatban már csak a rövidségük miat ist. Of course Muldoom hozza is ezt a hangulatot. Talán egy kissé lehetett volna részletesebb a leírás itt ott, pl a főbb szereplők külseje, vagy a Sárkánytorok leírása.

4/5

Soren Ward - A Dracalar ház

Kicsit döcögősen kezdődött majd valahogy nyögvenyelősen folytatódott (ejj hányszor írtam már ezt így...). Lehet csak én olvastam mindig munka után fáradtabban és ezért vagy másért, passz. Kissé zavaros volt maga a történet is az időben való ugrálás miatt, pedig nem először olvastam ilyen felépítésű írást (általában még tetszeni is szokott) A főszereplő Drazd meg tipikusan azokra a "szomorú bohócokra" emlékeztetett akiket általában kifejezetten fájdalmasan bírok csak olvasni... szal döcögős sztori&unszimpi főszereplő... nem a legjobb kombináció.
Viszont a végére kipihenten került sor. Tán ez is bele játszott hogy a vége kifejezetten bejöjjön. És úgy nagyjából világos is lett hogy nagyon jól felépített kis történet ez, a főszereplő meg valóban "tragikus" kicsit de messze nem annyira céltalan. A végén lévő "fordulat" is tetszett és a feeling szintén rendben volt ahogy Drazd végre kissé összekapta magát. Az utolsó kis fejezet meg valahogy még rá is tett erre a hangulatra.

És a végére még egy kis mondanivaló is becsúszott ami nem túl gyakori a fantasykben:
"amennyiben a körülményeinken nem tudunk, a nézőpontunkon változtassunk"

A novi közepén max 3/5-re tartottam az írást, ehhez képest a vége  5/5

Szökrönyös László - Az áldás

Nem hiszem hogy olvastam volna az írótól de ez így elsőre egész tisztességes kis darab volt. Tetszett pár, az előző kötetekben már felbukkant szereplő megjelenése, gondolom ők később majd kapnak még szerepet (Vak lány, Maszkos) Maga a sztori nem volt olyan nagy újdonság de hangulatosan volt megírva, amit talán lehetett volna csiszolni azok a harci jelenetek, lehettek volna kissé részletesebbek. A végén is megúsztuk a fightot a mentális összecsapással smile

4/5

Marco Caldera - Ydzuz

Szintén egy egész jó kis írás. Kellemesen hangulatos és jó a főszereplő figutája is, szerencsére nem túl tápolt és hypeolt így kellemesen emészthető. A sztori is tetszetős. Bár a főevil tán kissé érthetelenül kegyetlen, kissé több otivációt kaphatott volna.
A hentelős jelenetek tetszetősek voltak.

4/5

Lorah Jones - Lia-Mohr

Na végre a new girl in town ! Egész kellemes kis olvasmány volt és érdekesen árnyalta az ammerúniai sötételfnők helyzetét bár kissé fura sötét elf nőkről olvasni Salvatore matriarchális drowjai után de igy megkavarva hogy a nők azért kiemeltek mert éppenséggel kevesen vannak egész jó kis ötlet.
Maga a sztori egész kellemes és volt egy olyan enyhe kis csajos beütése. Lia-Mohr kifejezetten szimpi kis szexi sötételf leányzó. Kellemesen olvasható kis szösszenet volt, teljesen rendben van.

4/5

Santorina Grey - Boszorkányvadászat

Na ez szintén egy remek kis csajos szösszenet egy szintén eltalált női figurával. Kellőképp darkos hangulattal.

Megjegyzem a női írók adták a legtöbb plusz feelinget a kevés nő sok pasi helyzethez.

4/5

Alex Ironwood - A párbaj köre

Egy baj van a sztorival hogy túl rövid... Teljesen jól és hangulatosan megírt kis szösszenet. Alapból egy sima kis párbaj de mégsem volt sablonos. A névtelen figura pedig hozott némi spagetti western feelinget és a történet végén a két enemy összefog. Egy rövid ideig... Not bad stuff !

5/5

Boruzs Gergely Gábor - Holdtölte

Nagyon bejövős volt ahogy kezdődött a sztori. A Szárnytalan Öreg ahogy végig kúszik a mocsárban, hentel egy kicsit és hazamegy... csillagos ötös kezdés. A folytatás sem rossz bár elég sablonos a "meghiúsítani a szertartást" vonal de ami nagyon fincsi volt azok a karakterek, a történet elég erős volt az utóbbiban. (Szívfaló.. scaryyyy tongue ) A két család feje, szal szereplőkben elég fantázia dús kis írás volt.

4/5

Paul Hamza & Tim Morgan - Baar-Gron árnyai

Srishaati, Mehoonach. Minden sztoriba kellenek kimondhatatlan nevű elfek ? :-) Tetszetős kis írás, kellemes stílus. A végén E. talán nem nagyon illet a sztoriba, főleg a kötet következő írása miatt is.

4/5

Bereczki Viktor - Haláltánc

Néhol sajnos erősen zavaros, főleg az elején. De a folytatás kárpótolt a néhol nehezen érthető történések miatt. Az E/1 is jót tett a történetnek, bár lehet ez csak hozzátett az elején jelenlevő kis kuszaság szerű beütésnek. Persze azt elismerem hogy a végén minden kiderül és utólag már nem kusza smile

4/5

Eric Muldoom - Draquan öröksége

Hmmm, fincsi volt, pepitában ugyanaz a véleményem mint az első EM írásról. Kellemes kis kedvet csinált egy folytatáshoz...

4/5

Összegezve azt hiszem az Ammerúnia műhely a lehető legjobbkor lépett ezzel a kötettel. Ez volt az első Ammeres kötetem (de pár a polc mélyen várja hogy nekikezdjek) de ha kijön majd a Maszkok egész biztosan megveszem.

Összegezve a Vérköveket:  4/5

silver777@freemail.hu

Utoljára Silver szerkesztette (2011.07.28. 21:35:32)