Hozzászólás: Nemes István

Köszönöm szépen a kimerítő választ, István!
JP-s utalás, nagy kedvenc a film!

Myorakh (Mhyorakh) ezek szerint nagyon ősi eredettörténetet fog kapni, érdekes lesz, szóval várunk a Dimuranra.  big_smile
A Káosz Sárkányait emlékszem, még telefonon rendeltem meg és postán érkezett. Talán 2000 nyara volt gimiben, a nagy melegben otthon ezerszer átforgattam oda-vissza, a világleírás meg csúcs volt! Ha lesz újrája és a sárkányok részletesebben ki lesznek benne bontva, az is várós könyv lesz.
Igazából, ami Drénia, vagy Yvorl (főleg, amiben nem páholják el őket), az számolatlanul jöhet.  big_smile
Az orkos sztorikat úgy olvastam, ahogy a Jedi visszatér-t szoktam nézni: tudjuk, hogy mi lesz a vége, de valahogy mindig szorítunk Palpinak, hogy "Fordulj már meg!"  cool

Nagyon érdekes volt kicsit belelátni a gondolataidba, köszönöm szépen!

Eldon RowDragon írta:

Ejha! Ez aztán a lecsóba csapás művészete... big_smile
Köszi az infókat!

Mindig mondom: amit elegos nem tud Worlukról, azt nem is érdemes tudni. big_smile

Üdv!

Egy kérdésem lenne Trialcor történelmével kapcsolatban: Egy ellentmondásra találtam. A szerepjáték világleírásában és a Harcos Képzelet két kötetében (Utolsó csepp, Árnyéksárkány) valami Árnyéktalan Robert Trialcor uralkodója, aki felelős az előző uralkodó Hector Golkhart meggyilkolásáért. Erről szól a két játékkönyv.
Ezzel ellentétben a Káosz virágaiban Romána öli meg Hector Golkhart. Azután tombol a városban a Prix által felerősödött Dimagos-vitur Izmer Shamoth testében. Majd meghal Lucinda mérgétől.

Valaki ki tudná ezt bogozni?   hmm

grogrum írta:

Üdv!

Egy kérdésem lenne Trialcor történelmével kapcsolatban: Egy ellentmondásra találtam. A szerepjáték világleírásában és a Harcos Képzelet két kötetében (Utolsó csepp, Árnyéksárkány) valami Árnyéktalan Robert Trialcor uralkodója, aki felelős az előző uralkodó Hector Golkhart meggyilkolásáért. Erről szól a két játékkönyv.
Ezzel ellentétben a Káosz virágaiban Romána öli meg Hector Golkhart. Azután tombol a városban a Prix által felerősödött Dimagos-vitur Izmer Shamoth testében. Majd meghal Lucinda mérgétől.

Valaki ki tudná ezt bogozni?   hmm

Üdv!
Először is azt fontos leszögezni, hogy sok könyv és sok történet jelent meg a Káosz Világához sok író tollából. Elegosszal pont azt beszéltük hétvégén, hogy lehetetlen ennyi könyvet, cselekményt folyamatosan számontartani (már persze Elegos kivételével smile ), és óhatatlan, hogy ehhez hasonló hibák alakuljanak ki. Javaslatom a következő: Lucinda történetét vedd alapnak, és ami ettől eltér, arra tekints úgy, mint a pórnép által elterjesztett szóbeszédre!
Hiszen simán lehetséges, hogy miután Hector Golkhar nem adott magáról életjelet a Karthín királyi udvar irányába, meg egyébként is juthatott oda infó, odaküldték egy csapat élén Árnyéktalan Robertet, hogy fejtse meg, mi történt, szükség esetén legyen régens, vagy valami más, hangzatos című úr. Odament, alig talált valakit, akiből pár értelmes szónál többet kihúzhatott volna. A nyomokból, és mágikus segedelemmel körvonalazódott előtte, hogy nagyjából mi történt, és az, hogy már nincs veszély, ezután elfoglalta a trónt, a tartományból (valószínűleg Káosz Mentra megbízása miatt) önálló hercegséget csinált, és elhíresztelte, hogy rendet tett. Én személy szerint így kezelem ezt a helyzetet. smile
Hasonló hibák előfordulnak, és van olyan is, hogy adott sztorielemet teljesen szándékosan átír István.
Ilyen például a Délvidéki Három és felek félbeszakított tagjának neve is. Amikor először hallottunk róla (talán a Nincs kegyelemben) a neve még Szeszélyes Gremor, később az Aranyváros köteteiben személyesen is találkozhatunk vele, immár Haig Carmaig néven.
Üdv:
Eldon

Utoljára Eldon RowDragon szerkesztette (2016.12.06. 22:56:47)

És sötétség és pusztulás és a vörös halál vette át korlátlan uralmát.

Kedves Atya!
Sikeresen tulajdonjogot szereztem az új mű egyik példánya felett, és az első pár tíz oldalt abszolváltam is. Felfigyeltem arra, hogy a drén lobogón világoskék alapon 15 piros pötty található kör formában elrendezve, amik a Jégnász Konstellációt hivatottak jelképezni a leírás szerint.
Ám a Jégnász Konstelláció 7 csillagból áll, a Káosz Dréniában sztorija szépen le is írja az együttállás kinézetét.
Miért van a zászlón 15 csillag? smile
Üdvözlettel:
Eldon

Utoljára Eldon RowDragon szerkesztette (2016.12.06. 23:04:58)

És sötétség és pusztulás és a vörös halál vette át korlátlan uralmát.

Eldon RowDragon írta:

Először is azt fontos leszögezni, hogy sok könyv és sok történet jelent meg a Káosz Világához sok író tollából. Elegosszal pont azt beszéltük hétvégén, hogy lehetetlen ennyi könyvet, cselekményt folyamatosan számontartani (már persze Elegos kivételével smile ), és óhatatlan, hogy ehhez hasonló hibák alakuljanak ki. Javaslatom a következő: Lucinda történetét vedd alapnak, és ami ettől eltér, arra tekints úgy, mint a pórnép által elterjesztett szóbeszédre!

Én is úgy gondolom, hogy István Káosz-ciklusában leírt információkat kell a kánon legmagasabb szintjének tekinteni. Bár ott is vannak néha ellentmondások, az újrakiadásokban azért jócskán lecsökkent a számuk.
Egyébként tényleg lehetetlen ennyi könyvet, cselekményt folyamatosan számontartani (én sem vállakoznék rá smile ), sok függ attól, milyen régen és hányszor olvasta valaki az adott művet.

Köszönöm a kimerítő választ!  smile

Kedves István!
Van már elképzelésetek az ez évi kiadásokról? Antológiák, önálló regények (nem újrakiadások!), mi várható 2017-re?

sagyula írta:

Kedves István!
Van már elképzelésetek az ez évi kiadásokról? Antológiák, önálló regények (nem újrakiadások!), mi várható 2017-re?

Tervek azok lennének, de a jelenlegi helyzetben - Alexandra körüli gondok - arról fogalmam sincs, mik férnek bele a szűkített megjelenési lehetőségbe. Amikre tippelek, hogy kijön 2017-ben a Cherubionnál:
- Ütközőzóna (sci-fi antológia)
- Kalóztánc 2 (fantasy antológia)
- Douglas Rowland: Alkony 5.
- Caldwell: A Káosz Erdeje
   + újra kiadások (talán)
   + Dimuran (fantasy antológia, talán)
   + Ammerunia-kötet (talán)

Ezek a konkrétabb tervek, de sok minden függ attól, hogy összeomlik-e a könyvpiac, vagy sem. Nyilván, az is benne van a pakliban, hogy minden szépen helyrezökken, és akkor még mások is megjelenhetnek, de erre viszonylag csekély esélyt látok.

/Mindezt úgy írtam, hogy ez az én fejemben létezik, a kiadó vezetőjével még nem egyeztettem./

Hogyha majd megtudok valami konkrétabbat, megírom.

Köszönöm a választ. Remélem, az Alexandra (és a magyar könyvpiac) válsága csak kisebb döccenőt okoz, és majd áradnak a könyvek!

Caldwell írta:

Amikre tippelek, hogy kijön 2017-ben a Cherubionnál:
- Ütközőzóna (sci-fi antológia)
- Kalóztánc 2 (fantasy antológia)
- Douglas Rowland: Alkony 5.
- Caldwell: A Káosz Erdeje

Amíg a fenti művek megjelennek, a Hombre Jimenes rajongók figyelmébe ajánlom, hogy Istvánnak megjelent egy romantikus regénye "Luxushajó" címmel a Magnusz Kiadónál. Az összefoglaló alapján érdekesnek tűnik, én be fogom szerezni.
http://www.magnusz.hu/p/luxushajo_371.html

Kedves István
Remélem egészséged rendben....

Nekem szokásos kérdésem lenne...
Chei?  smile

Kiolvastam István új, „Luxushajó” című regényét, és véleményem szerint nagyon jól sikerült.

Bár a Magnusz kiadó új romantikus regény sorozatában jelent meg, ez ne tántorítson el senkit azok közül, akik inkább a fantasy könyveket kedvelik.
A történet alapvetően egy könyv kiadása körüli bonyodalmakat és rejtélyeket mutatja be a főszereplő szerkesztőnő szemszögéből. A gördülékeny és választékos stílusban írt regényben számos érdekes, szeretnivaló karakter tűnik fel, és a történet nincs még lezárva, folytatásért kiált.

Ajánlom a könyvet azok számára is, akik eddig csak fantasy és sci-fi könyveket olvastak Istvántól, véleményem szerint kellemesen fognak csalódni.
A regény közvetlenül megrendelhető a Magnusz Kiadónál, én a budapesti Betűbazár könyvesbolt segítségével jutottam hozzá.
http://www.magnusz.hu/p/luxushajo_371.html

Van olyan platform, amin Caldwell sűrűbben ír? Twitter, blog ilyesmi. Amiket találtam mind régiek.
Egyébként van valami hír a Káosz Erdejéről?

thefiskinghe írta:

Van olyan platform, amin Caldwell sűrűbben ír? Twitter, blog ilyesmi. Amiket találtam mind régiek.
Egyébként van valami hír a Káosz Erdejéről?

vagy bármi infó újra kiadásról vagy a Vér és korona 3 kötet ?  már jó lenne itt van június és még semmi .
neutral  és ez nagyon rossz hír . sad
tudom jön majd a szokásos szöveg hogy a könyvpiac i problémák stbstb . de azért jó lenne ha néha szóba állnának velünk Vásárlókkal maguktól is az írók .. jobb helyeken igy működik . sad

Sziasztok!

Valóban, nem vagyok túl kommunikatív mostanában, és ezért elnézést kérek mindenkitől, aki várt volna valami jelzést vagy infót, de az igazság az, hogy nem nagyon tudnék új híreket írni, csak a régieket ismételgethetném úgy, hogy közben (részemről) nem történt semmi előrelépés.

thefiskinghe: A Facebookon rajta vagyok Nemes István és John Caldwell néven, ha van kérdés, ott szoktam válaszolgatni, de az igazság az, hogy a könyvkiadással kapcsolatosan ezeken a fórumokon sem túl gyakran posztolgatok, sőt, mondhatni alig valamit... Tervbe vettem, hogy a John Caldwell FB-oldalon írok majd egy hosszabb posztot a jelenlegi helyzetről, s aztán majd rendszeresebben - nagyjából hetente - jelentkezem, de... ezt is szeretném valami aktualitáshoz kötve elindítani... aktualitás pedig egyelőre nincs. A Káosz Erdejéről lentebb írok...

bukfenckirály: Igen, igazad van, tényleg úgy kellene működnie, hogy az író rendszeresen informálja az olvasóit... régebben én is ezt tettem, és tervezem, hogy hamarosan újra aktívabb leszek, de egyelőre elég nehéz időszakot élek meg, és ebből előbb ki kellene lábalnom, mielőtt újra elkezdek terveket szövögetni.

Arról már írtam korábban, hogy tavaly júniusban súlyos, kétoldali tüdőembóliával kerültem kórházba, és majdnem feldobtam a pacskert. Sajnáltam volna, hisz' még annyi megvalósítatlan tervem van... smile Azóta egy kissé változtattam az életmódomon, és igyekszem valamivel stresszmentesebben élni, mozogni, helyesen étkezni, stb... Ami a legfontosabb, teljes mértékben leálltam a sörözéssel... ami egy éve még az írás szerves hozzátartozó eleme volt nálam: ha egy mondatnál megakadtam, már gépiesen nyúltam is oldalra a sörösdoboz irányába. Most is nyúlok, de már nincs doboz, csak ásványvíz avagy tea van, azok pedig - akármit csinálok is - kevésbé késztetnek írásra, mint régebben a sör. Kipróbáltam már mindenféle trükköt és módszert, de sajnos ez az átállás azzal járt, hogy nehezen tudom rábírni magam az írásra avagy bármilyen tartós jellegű szellemi munkára. Magyarul: lógok és lazítok, próbálok alkalmas megoldásokat találni, mindenféle hasznos és kevésbé hasznos dolgokkal elcseszem az időmet, és készülök arra, hogy újra összeszedjem magam.
Az elmúlt egy évben gyakorlatilag egyetlen regényt írtam, ezt a Luxushajó című románcot, amiről fentebb elegos7 adott egy kis ismertetőt. Annak az írásával is eleinte csak gyötrődtem, kedvem sem volt hozzá, de aztán pár nap múltán elkaptam a fonalat, és egy egész jó regény sikerült - dacára annak, hogy romantikust kellett volna írnom. (A dolog szépséghibája, hogy bár a sztori szórakoztató, nem biztos, hogy azok a hölgyek, akik egy érzelmes, szívhez szóló történetre vágytak, valószínűleg csalódtak egy kicsit.)
Természetesen, ezalatt a sok hónap alatt nagyon sok mindennel foglalkoztam - javítgattam a Mogorva Cheit, egy halom jegyzetet készítettem a Káosz Erdejéhez, írtam jó pár oldalt a Kalóztánc2-höz, átolvastam és lejavítottam több barátom regényét, elkezdtem átírni több régebbi regényemet (újra kiadási célzattal), dolgoztam a sok éve függőben lévő Prizmán, egy új sci-fi világba íródó regényen, aztán egy másikon... támadt egy remek sztoriötletem, amiből elkezdtem kisregényt írni Halálzóna címen, és még bele akartam tenni a tavaly óta kiadásra váró Ütközőzóna c. sci-fi antológiába... de ennek sem jutottam a végére, mert rájöttem, hogy alaposabban utána kellene olvasgatnom a tudományos háttérnek, és momentán nem éreztem kedvet hozzá... A napok meg csak telnek, telnek... és hoppá, elment egy év úgy, hogy gyakorlatilag semmi produktum, csak a Luxushajó.

Ami még elkészült, de egyelőre nem nyilvános, az egy 85.000 karakteres fantasy kisregény, amit egy Káosz-fejlesztő barátom 40. születésnapjára írtam, a barátnője felkérésére. A főszereplő a fiatalember egyik fantasy karaktere, de szerepel a történetben Skandar Graun is. Ez a mű jelen formájában még nem publikus, de mondjuk úgy, hogy némileg átfogalmazva és pár dolgon változtatva MAJD (talán jövőre) megjelenésre kerülhet egy antológia vagy egy önálló SG-kötet részeként.

Jelenleg is egy kisebb volumenű munkán dolgozom, mármint a terjedelme szerint kisebb... Szendrei Tibi kért fel, hogy írjak egy képregényforgatókönyvet, amit aztán a nyár folyamán ő megrajzolgat, és ősszel kiadja, valószínűleg magánkiadásban. A mű jelenlegi munkacíme: A Káosz Méregfoga, kb. 36-40 oldalas lesz. A sztori alapját Tibi vázolta fel nekem, mintegy meghatározva, hogy mit szeretne rajzolni és milyen környezetben... és én ezzel az alappal kezdtem dolgozni, de már most elég sokat variáltam az egészen. A történetről egyelőre csak annyit, hogy Jidoron játszódik, ahol Skandar Graun és Fürge Calver egy hajótörés révén vetődik, és elég kínos szituációba keverednek... Alapvetően komoly, de bőven akadnak komikumba hajló helyzetek is.
Ahogy lesznek előrelépések és konkrétumok, majd informálni foglak benneteket, és szerintem a készülő rajzok közül is elérhetővé teszünk párat.

Hogy a DV milyen Cherubion-köteteket tud beszorítani a tervébe idén, arról igazából én sem sokat tudok. A könyvpiac átalakulása miatt sok lényeges tényező megváltozott - legfontosabb a terjesztés és a nyomdai árak -, és amíg ez ki nem tisztult valamelyest, alig jelentek meg DV-s könyvek is. Jelenleg a kiadás ismét nagyobb ütemre kapcsolt, de jelentős a sorban állás a kiadásra várók között, és a sorrendet a kiadó vezetője fogja eldönteni, több szempont alapján.
Ami biztos, hogy két könyvünk már tavaly óta ott van a "sorban": Az Ütközőzóna és az általam elég alaposan újraírt A Káosz kincse. /Már említettem, hogy a sztoriban semmi jelentős változás nincs, csak csiszolgattam a szöveget, és próbáltam még gördülékenyebbé tenni./

A közvetlen terveim, amikről egyelőre semmi újat nem tudok írni, csak azt, amit pár hónappal ezelőtt:
- Mogorva Chei
- Kalóztánc 2 (antológia)
- A Káosz Erdeje

Az első kettő kisebb időigényű munka, hiszen már csaknem kész állapotúak, a KE viszont még mindig nagy falat... viszont végre én is eljutottam abba a stádiumba, amikor már ki vagyok éhezve az írására, és mindenképpen szeretném, ha megjelenhetne még az idén. (Valószínűleg november végén vagy december elején reális. Augusztus elején kezdem el írni, és kb. 2-2,5 hónapra saccolom a megírás idejét.)
A Kalóztánc2-vel kapcsolatban még annyi infó, hogy időközben Rowland és Rascal is elkészült egy-egy 100e karaktert meghaladó kisregénnyel, úgyhogy az anyag már tényleg megvan... csak az ifjú SG kalandjait kell még véglegesítenem. smile

Vér és Korona 3. kötetét egyelőre el sem kezdtük írni. Egyrészt nálam abszolút nem férne bele, másrészt Gábort is más dolgok foglalkoztatják most, harmadrészt... azt a harmadik részt, a zhíliai háborút még alaposabban át is kellene gondolni.

No, egyelőre ennyi. Próbálok felébredni az éves szunnyadás után, és valamelyest aktivizálni magam - az írásban és a kommunikációban egyaránt.

Caldwell írta:

Természetesen, ezalatt a sok hónap alatt nagyon sok mindennel foglalkoztam - elkezdtem átírni több régebbi regényemet (újra kiadási célzattal).

No, egyelőre ennyi. Próbálok felébredni az éves szunnyadás után, és valamelyest aktivizálni magam - az írásban és a kommunikációban egyaránt.

Sok kitartást és inspirációt kívánok a terveidhez!
Tényleg jó lenne, ha idén össze lehetne hozni a Káosz Erdejét (és a fent említett majdnem kész köteteket).

Melyik régebbi regényedet kezdted el átírni újra kiadási célzattal?
Nem tervezed esetleg a Ghouzm világát folytatni valamikor?

Utoljára elegos7 szerkesztette (2017.06.21. 19:25:21)

elegos7 írta:
Caldwell írta:

Természetesen, ezalatt a sok hónap alatt nagyon sok mindennel foglalkoztam - elkezdtem átírni több régebbi regényemet (újra kiadási célzattal).

Sok kitartást és inspirációt kívánok a teveidhez!
Tényleg jó lenne, ha idén össze lehetne hozni a Káosz Erdejét (és a fent említett majdnem kész köteteket).

Melyik régebbi regényedet kezdted el átírni újra kiadási célzattal?
Nem tervezed esetleg a Ghouzm világát folytatni valamikor?

Jó, egy kicsit túloztam azzal, hogy "elkezdtem átírni"... fogalmazzunk inkább úgy, hogy előkerestem pár régebbi művemet, és beleolvasgattam, hogy érzékeljem, vajon mekkora javítást igényelnek, és/vagy mik azok a dolgok, amikkel ki lehet egészíteni őket abban az esetben, ha nem érnék el a szükséges terjedelmet. Szóval, átírás elkezdéséről még szó nincs, legfeljebb, amikor olvasás közben szúrta a szemem egy-egy mondat, azt javítottam le, vagy beírtam megjegyzéseket magamnak, hogy több és érzékletesebb leírás kellene, stb...
   De egyébként főleg a sci-fi vonalat nézegettem: A boldogság kék szörnyetege, Az Univerzum Örökösei, Hullócsillag, Séta a Nemlét mocsarában, novellákkal kiegészítve. De természetesen a Worluk átka is előkerült, mert azzal biztosan kezdenem kell majd valamit + folytatások. A fantasyk közül elsősorban a Trollvadászok + Jégmágia az, amiket előszedtem. Nyilván, a Ghouzm Gyöngyei is meg fog érni egy újra kiadást, de azt úgy kellene időzítenem, amikor pár hónapon belül ki lehetne adni utána a tervezett két folytatást. Az pedig nem mostanában lesz smile

Szia István! A Worluk átka emlegetéséről jutott eszembe. Egy kicsit off topic. Mi a véleményed arról hogy Tóta "W" Árpád publicista, újságíró a "W" monogram alatt alatt a Worluk nevet vette fel? Ő is a rajongód esetleg? Találkoztatok már személyesen?

stopli írta:

Szia István! A Worluk átka emlegetéséről jutott eszembe. Egy kicsit off topic. Mi a véleményed arról hogy Tóta "W" Árpád publicista, újságíró a "W" monogram alatt alatt a Worluk nevet vette fel? Ő is a rajongód esetleg? Találkoztatok már személyesen?

Pár évvel ezelőtt priviben rákérdeztem nála, hogy honnan származik a név, és ha jól emlékszem, azt válaszolta, hogy egy régi számítógépes játékból (amit egyébként én is játszottam anno), és nincs köze a Káosz Világához, sőt, ő nem igazán kedveli sem a fantasyt, sem a sci-fit.
   Nem ismerem személyesen, de az írásait bírom és többnyire találónak érzem.

Ez érdekes, köszi. Lehet hogy erre a játékra gondolsz : http://www.skunkworx.org/goa/cgi-script … hot=worluk

Én is sokat játszottam vele anno C64-en, de eddig nem esett le hogy nem csak simán Wizard, hanem "Wizard of Worluk" a címe smile

stopli írta:

Ez érdekes, köszi. Lehet hogy erre a játékra gondolsz : http://www.skunkworx.org/goa/cgi-script … hot=worluk

Én is sokat játszottam vele anno C64-en, de eddig nem esett le hogy nem csak simán Wizard, hanem "Wizard of Worluk" a címe smile

Igen, ez lehetett az... csak nekem első látásra nem tűnt ismerősnek, mert én még fekete-fehérben játszottam vele, s itt most furcsa, hogy színes. smile

Basszus, ezt én is toltam C64-en, de nekem sem maradt meg a Worluk név...

Nekem se, merthogy Wizard of Wor volt a címe... amennyire én tudtam.

Winney írta:

Nekem se, merthogy Wizard of Wor volt a címe... amennyire én tudtam.

Igen, de mintha az egyik főellenfelet Worluknak hívták volna. Nem?